BAVORSKÉ ALPY ANEB POMAZLENÍ S KRÁVOU, ŠAMPAŇSKÉ NA PÓLU A SAUNA S VÝHLEDEM NA JEZERO

Na minulý víkend jsem dostala nečekané pozvání od kamaráda. A když už máte to štěstí na kamaráda tohoto typu a v telefonu vám přistane takové pozvání, moc se neptáte a rovnou balíte kufr. Je to ten gentleman, kterého znáte už z vyprávění o Bruselu. A bylo tedy hned jasné, že to bude rozmazlovací víkend, v nějakém nóbl prostředí a plný fajn zážitků. A to hned na nádherném místě, v bavorském předhůří Alp.

IMG_1890

Doteď jsem vždy navštívila Alpy jen v rakouské části, takže na tu německou jsem byla moc zvědavá. A našla jsem tam další místo, kde bych vážně dokázala žít. Aspoň tedy v létě, protože zimu a sníh tak úplně nevyhledávám. I když podle toho co jsem slyšela, Německo celkově a Bavorsko obzvlášť je místem, kde je vše „pinktlich“ a kde snad i ten sníh je disciplinovaný! A silničáři nezaskočení! Takže teď už jen najít nějakého single sexy místního farmáře 🙂 a pořídit si místní kroj, no víte jaký… takový ten jejich klasický „dirndl“ s upnutým živůtkem, ve kterém žena zdraví kolemjdoucí stylem „Dobrý den, pětky ven!“

Na cestu jsem se vydala v pátek kolem poledne, tedy ideální předpoklad pro to, pěkně si užít německé páteční kolony na dálnicích. Naštěstí jsem se zasekla jen trochu před Mnichovem a jinak to celkem frčelo, takže po 4,5 hodinách jsem dle instrukcí už parkovala před nádherným hotelem Das Tegernsee.

IMG_1759

Můj doprovod měl klasicky pár hodin zpoždění, tak jsem se šla rovnou ubytovat a nechat se hezky hogofogo uvítat sklenkou prosecca na recepci. Pak už mě uvedli do pokoje, vlastně to nebyl pokoj, ale rovnou apartmá. Nádherně zařízené a díky umístění v hotelové části ve zrenovovaném zámečku přímo ve věži a na kopci i s famózním výhledem na jezero. Ale nejlepší na těch fakt dobrých hotelech….. nejlepší jsou ty malé drobnosti a pozornosti. Jako kosmetika L’Occitane v koupelně, jako měkkoučký župan a plyšové pantofle ve skříni, jako čokoládový dortík na uvítanou. Prostě rozkoš…!

 

Hned jsem se taky vydala prozkoumat hotelové wellness, které tu mají také moc krásné, od příjemně teploučkého bazénu s propojenou vnitřní i venkovní částí a terasou, přes 5 různých saun (2 finské, 1 parní, 2 voňavé bylinkové s příjemnou nižší teplotou – ty si užijete pokud stejně jako já chcete při příchodu do finské sauny s 90 stupni nejdřív vyvětrat aby vás netrefil šlak z horka 🙂 ) až po nádherné relaxační místnosti a panoramatickou saunu, z které přes terasu koukáte na to neskutečné panorama hor a jezero pod vámi.

 

V pátek večer jsme si tedy užili ještě pár hodin ve SPA a stihli jsme i delikatesy z hotelové restaurace. Ta sice zavírala kuchyň ve 22 hodin a my přišli později, ale protože na takovém místě si své hosty opravdu hýčkají po všech stránkách, kuchař znovu navlékl zástěru a nebyli jsme ochuzeni o skvělou večeři. A pak už následoval jen zasloužený odpočinek v úžasně komfortní posteli, kterou vám přijde večer rozestlat paní pokojská a při té příležitosti vám jen tak na polštáři nechá asi půlkilovou cihlu čokolády. Takže ač se tyto wellness pobyty tváří hrozně zdravě, zhubnout tady opravdu nemáte šanci. Oops!

IMG_1762

Sobota byla ve znamení nejen bohapustého válení a odpočívání, ale hlavně – poprvé jsem měla možnost zavítat na pohár v koňském pólu a musím říct, že to bylo opravdu moc zajímavé. A kdy jindy se nám holkám naskytne příležitost obléct si letní šatičky, nazout lodičky, nasadit klóbrc a aspoň na malou chvíli se po boku galantního muže cítit jako Pretty Woman (pamatujete na scénu jak v puntíkovaných šatech zašlapávala drny? 🙂 ).

 

Na sobotní večer jsme měli ještě domluvenou relaxační masáž, která se konala v krásných masérnách s francouzským oknem do zahrady, takže zase trochu jiný pro mě nový zážitek. A nádherný den jsme zakončili pro změnu v hotelové pivní zahradě pořádným burgrem a pokračovali jsme v baru, kde si zahrála nějaká ta piňa colada, melounové mojito a vodečka.

Po líné nedělní snídani a plavání jsem ho ukecala ještě na lanovku, protože jsem tušila, že ten výhled bude stát za to a taky že jo. Výhled, rogalisti, paraglidisti, jízda lanovkou i kravičky s cinkajícím zvoncem, vážně nádhera. Vydržela bych na tom kopci sedět a tupě zírat na tu krásu celé hodiny – totální balzám na nervy. Jestli zrovna teď řešíte něco těžkého nebo máte fakt velký stres, seberte se a vylezte na kopec nebo se projděte kousek lesem, aspoň na chvilku se posaďte pod strom a prostě jen zhluboka dýchejte.

 

Na odpoledne už jsme  ale měli další lístky na finálové zápasy pola a protože On nenechává nic náhodě, bylo to samozřejmě hned do VIP sekce kde šampaňské Veuve Clicquot teklo proudem. Moc příjemné!

IMG_1836

Tip na ubytování: www.dastegernsee.de

Tip na zážitek: v městečku navštivte staré opatství, ochutnejte v místním pivovaru světlé pivko, půjčte si lodičku (https://www.marina-tegernsee.de/boat-rental-tegernsee.html) vyjeďte lanovkou na Wallberg (www.wallbergbahn.de) a pomazlete se s pravou alpskou kravičkou – věděli jste, že krávy, co tu žijou nahoře na kopci, dávají speciální druh mléka? Protože si vybírají horské bylinky, které jim nejvíc chutnají a svědčí, jejich mléko má v porovnání s běžným  příjemnější smetanovější barvu, chuť i vůni.  Až pojedete na dovolenou do alpských oblastí, mrkněte se v obchodě po Frische bio alpenmilch a dejte si do nosu.

IMG_1887

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s