MAURITIUS Z HYDROPLÁNU, KOŇSKÉHO HŘBETU I KATAMARÁNU. V PÉČI SVALOUŠŮ Z PLÁŽOVÉHO KLUBU

Tahle dovolená byla za všechny prachy. Doslova. No dobře, za všechny ne, ale za hodně. Měla jsem za sebou pár hodně ošklivých měsíců a nutně jsem potřebovala vypnout. Ideálně na nějakém krásném místě.

Mauricius jsem měla už dlouho na svém cestovatelském seznamu a když jsem natrefila na moc šikovné majitele agentury Blue Marlin, bylo jasné, že tahle cesta bude stát za každou utracenou korunu. Davidovi jsem napsala v pátek večer poptávku a hned v sobotu ráno jsem dostala odpověď a po dlouhé telefonické konzultaci jsme vybrali to pravé pro mě,  jak lokalitou tak typem hotelu a kvalitou služeb.

IMG_4932

Letenku hned na úterý jsem na Davidovo doporučení koupila od Emirates a měl pravdu, je to dlouhý let, ale díky pauze v Dubaji je to docela snesitelné. Na letišti už na mě čekala limuzína s řidičem a frčeli jsme přes celý ostrov až na sever, do místa Grand Gaube.

Hotel byl nádherný, bylo sice vidět, že už by potřeboval renovaci, která také později toho roku proběhla, ale už když si sednete do otevřené hotelové lobby haly, kde povívá příjemný větřík a všude cítíte nádhernou vůni (White Tea z jejich vlastní kolekce, takže jsem si ji přivezla s sebou do difuzéru a kdykoli si tu nádheru můžu připomenout), milý personál vám přinese welcome drink a voňavý vlhký ručník na osvěžení, víte že tady se vám opravdu bude líbit.

První den a půl mi sice pršelo, ale to mi moc nevadilo, protože jsem se potřebovala vzpamatovat z dlouhé cesty a hlavně, není moc věcí co by mě dokázaly na chvíli přikovat na místo a odpočívat a teď jsem nic jiného dělat nemohla. Druhý den už se ale postupně vyčasilo a od té doby bylo nádherně, takže jsem si ten týden mohla užít naplno.

IMG_4931

Tedy takhle, pokud jedete na takovou dovolenou sami jako já a jste single, nevybírejte si hotel zaměřený na svatby a líbánky. Je to malinko depresivní. Ale protože jak víte, přípravám před cestou moc času nikdy nevěnuju, tento bod jsem tak zcela nedomyslela. Nakonec se to ale dalo přežít a to hlavně díky moc milým mladým mužům z hotelového beach clubu. Ti mě nejdřív zachránili před utopením při šnorchlování 🙂 a pak se mi vzorně věnovali i v dalších dnech kdy jsem konečně s jejich pomocí mohla vyzkoušet paddleboarding, jízdy na katamaránu, privátní šnorchlování i kajak. Btw paddleboarding – kdybyste ho chtěli vyzkoušet a zdálo se vám, že vám to vůbec nejde a nechápali jste proč se na tom nedokážete ani postavit zatímco vás na jiném prkně míjí svižná šedesátnice, zkuste jiné prkno. Jako já. Pak už to šlo samo 🙂

IMG_5177

Nemohla jsem odolat ani vyhlídkovému letu v hydroplánu. Nejen kvůli těm nádherným pohledům na Mauritius ze vzduchu, ale prostě jsem si nemohla nechat ujít přistání na vodní hladině. Paráda!

Ale co bylo pro mě osobně zlatým hřebem a jedním z nejsilnějších životních zážitků, to byla jízda na koni (pro ty co hned za vším vidí nějaké nemravnosti – toto už nijak nesouviselo s těmi mladíky z plážového klubu 🙂 ), myslím opravdového koně a projížďku po překrásné pláži, zakončenou plaváním v moři. O tomhle jsem snila už hodně dlouho a když se naskytla příležitost zažít jízdu bez sedla na koni, který plave v tyrkysovém teplém moři, neváhala jsem ani vteřinu. Jestli vás tento typ zážitku oslovuje, rozhodně ho na Mauriciu absolvujte, je to prostě bomba!

Tip na cestu na klíč: www.bluemarlin.cz (za mě hotel LUX* Grand Gaube)

 

Tip na koně: http://www.harasdumorne.com

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s