WELLNESS PO BRNĚNSKU SE SKANDÁLEM V SAUNĚ I RETRO POBYT V DUCHU 80. LET

Když moje úhlavní cestovatelská přítelkyně přišla s návrhem zúčastnit se (Ne)Vinného kulturního léta na Pálavě, přišlo mi to samozřejmě ihned jako skvělý nápad a začala jsem se těšit na další veselé příhody.

Protože obě milujeme wellness a také abychom nestrávily celý víkend jen bohapustým ovíňováním se, rozhodly jsme se konečně prozkoumat brněnský hotel Maximus a hlavně jeho wellness část, kterou pod značkou Infinit známe už z Prahy. V Brně to ale mělo být ještě větší, lepší, hezčí a navíc u přehrady. Ten hotel je většinou stále obsazený a ne zrovna levný, teď měli ale ještě nějaký ten volný pokoj a tak byla ideální konstelace konečně průzkum realizovat a přinést vám hodnocení z místa činu.

DFMW_0125-640x350

Za nás co se týká hotelu, zcela otevřeně, za cenu 3000 Kč/noc bychom čekaly trochu víc muziky. Třeba výtah. Větší pokoj. Možnost zakrýt okno v koupelně/wc žaluzií. Hotelový bar otevřený déle než do 23.00. Nebo (a to by potěšilo nejvíc) vstup do wellness pro hotelové hosty zdarma. OK, chápeme, že hotel a wellness asi provozují různé společnosti, ale tak alespoň sleva 20% na vstup pro hosty hotelu by potěšila. Protože za vstup dáte dalších 490 Kč. Naštěstí zrovna probíhá prázdninová akce, takže k základním 3 hodinám vstupu dostanete ještě čtvrtou zdarma. Co mě ale v hotelu potěšilo, byla krupicová kaše k snídani 🙂 a snídaně celkově fajn, milý personál a hezká lokalita.

A jak to tedy bylo s tím skandálem v sauně? 

Nicméně Infinit wellness opravdu za ty peníze stojí. Areál je citlivě zasazený v přírodní scenérii a má krásný design, který vaše smysly potěší hlavně využitím dřeva, kamene i celkovou čistotou, která je naštěstí standardem ve všech Infinitech. Já miluju hlavně teplou vodu a vířivky, takže nejvíc času jsem strávila ve vířivce se slanou vodou a v termálním bazénu. Ten si můžete užít jak uvnitř tak i proplavat do venkovní části kde vás navíc masírují trysky a s večerním nasvícením je to moc příjemný zážitek. Milovníci saunování si tu taky přijdou na své, 11 různých saun včetně medové, citrusové, parní, alchymistova sklepa i vinného sklípku, 4 různé ochlazovací bazénky, masáž ledem i průzračné ledové jezírko pro extra odvážné týpky.

Nebyla bych to ovšem já, abych coby správná pražská „rajda“ zase nezpůsobila nějaký rozruch a pokud vyrazíte do Brna, mějte to na paměti 🙂 . Vážně mě nenapadlo, že v saunové části nesmím být „zcela obnažená“ takže jen co jsem se v jedné venkovní části instalovala na lehátko a vybalila z prostěradla, přišla slečna z personálu, že obnažovat se tam nesmím, tedy smím, ale jen na dřevěných houpačkách směrem do lesa 🙂  V pražském Infinitu se na venkovní terase lehává i zcela obnaženo a nikdo to nějak neřeší, ale dobře tedy, jiný kraj….  A aby těch skandálů náhodou nebylo málo, ještě jsem si aspoň na páteční večer domluvila jedno rychlé rande a zjistila, že v Brně se vyskytují velmi galantní muži… dámy, dejte šanci brněnským mužům, pražští muži, vemte si prosím příklad 🙂 protože být gentlemanem a k dámě galantním má velký efekt a nebude vás to stát ani korunu.

A protože jdeme rády z extrému do extrému, po wellness hotelu nás druhý den čekal velký skok a návrat někam do osmdesátek.

Sobotní ubytování byl totiž tak trošičku šok, po kterém jsme na Maximus nakonec ještě s láskou a slzou v oku vzpomínaly. Aneb kdo chce ještě zažít správné retro, vydejte se do penzionu Xaver v Blučině. Uvítá vás typický pach vyjetého kuchyňského oleje, miniaturní pokoje se sektorovým nábytkem (možná jsme měli jen „štěstí“ na ten nejmenší), zrcadlo u kterého menší postavy budou stát na špičkách, téměř nefunkční wifi a kvalitní froté prostěradlo, které vám během noci připraví příjemný peeling celého těla 🙂 Nevím jakým omylem jsme se tam ocitly, ale pro jistotu jsme se řídily heslem „Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.“.

Naštěstí nás ten den čekala ještě návštěva půvabné levandulové farmy a večer pak zážitek, který vše ostatní přebil….. setkání s Jardou Duškem v nádherném vinařství Sonberk. O tom už si počtěte tady.

Tip na ubytování a wellness: https://www.maximus-resort.cz

Foto by: Maximus Resort

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s