LÁZEŇŠTÍ ŠVIHÁCI S OKOUSANOU KLOBÁSKOU ANEB VZHŮRU DO PIEŠŤAN

Možná se teď budete divit proč vám jdeme vyprávět o svých Vánocích. Není to proto, že bychom prodělávali úpal, ale spíš proto, že v Piešťanech je nádherně po celý rok a krásné procházky si tam teď v létě užijete ještě o něco víc. A jak jsme si v lázních užívali my dva?

Minulé Vánoce jsme strávili vážně ve velkém stylu. Usoudili jsme, že si taky zasloužíme trochu toho lázeňského relaxu a vydali se do slovenských Piešťan. Užili jsme si to náramně, děda nás vždycky vzal pořádně vyběhat a pak se páníci odebrali na nějaké prý hrozně příjemné lázeňské procedury (Moony: „Nevím teda co je na nich příjemného, většina je nějak spojená s vodou a tu já fakt nemusim.“) a my jsme tudíž mohli v klidu vyspávat a kdyby jenom vyspávat…. Dokonce se nám jednou povedlo vytunelovat krabičku s psím vánočním cukrovím z Dogtownu, kterou nám máma chtěla dát až na Štědrý večer, ale čekat jeden den nám přišlo naprosto zbytečné…

IMG_6952crop-200x300

A podruhé jsme museli zkontrolovat kvalitu dárku pro dědu…. Ty francouzské klobásky prostě vypadaly trochu…. no zkrátka radši jsme je ochutnali. Maminka nevypadala vůbec nadšeně když se vrátila a viděla vybalené okousané klobásky na koberci, ale my prostě nemohli riskovat, že děda dostane od Ježíška nějaký aušus.

IMG_9510

Do kouzelných Piešťan jsme se rozjeli dokonce už podruhé, takže jsme dobře věděli, že jsou v celkem fajn dojezdové vzdálenosti z Prahy a nebudeme se muset mačkat v autě 10 hodin jako když jsme jeli do Itálie a hlavně jsme se opět těšili na krásné procházky podél řeky. Ubytovali jsme se v osvědčeném a především dog-friendly hotelu Grand Splendid, který je umístěn přímo uprostřed pěkného parku – tam sice musíme být na vodítku, ale to si hned vzápětí vynahradíme lítáním kolem řeky a strašením labutí a kolemjdoucích čivav.

Hotel má 3 hvězdičky, interiér je trochu omšelý a není to žádné hogo fogo, ale to nám vůbec nevadí, personál je moc milý, pejsky má rád a aspoň tam na nás nikdo nekouká skrz tlapky jako v některých luxusních hotelích. A dokonce se tu na nás od minule připravili speciální cedulkou na dveře pokoje 🙂

IMG_9493

Občas si tedy vyrazíme také krásnou procházkou podél řeky do centra, minule jsme si tam dali moc dobrý svařáček z růžového vína a nejvíc nás samozřejmě baví pozornost rakouských důchodců, kteří nás obdivují doslova na každém kroku.

Vánoce to letos byly opravdu vydařené a hned po nich jsme s dědou odjeli strávit Silvestr na severu, zatímco máma odjela bez nás na poznávačku do Izraele a co tam všechno tropila si můžete přečíst přímo tady.

Tip na ubytování: https://www.danubiushotels.com/cz/vybrat-hotel-piestany/spa-hotel-splendid

Tip po cestě: cestou se stavte na kávu (a v prosinci vánoční trh) v malebném Trenčíně s možností vyvenčení pejsků u řeky, a pro ty co volí rychlejší cestu, nezapomeňte na hranicích zastavit a koupit slovenskou dálniční známku

Tip na vánoční cukroví: pekárna Dogtown.

TIP UŽIJTE SI BEZ PEJSKŮ:

  • báječné lázeňské procedury přímo v hotelu, který je součástí komplexu hotelů a Balnea lázní
  • stylová štědrovečerní večeře se slovenskými specialitami v krásně nazdobené hotelové restauraci
  • vánoční klavírní koncert ve vedlejším hotelu spojený s příjemnou procházkou
  • golf na 9-jamkovém hřišti u hotelu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s