ÚCHVATNÝ SONBERK, LEVÁLENÍČKO V LEVANDULI, KYPRÁ VENUŠE I NEČEKANÉ POZVÁNÍ NA SBÍRKU KAKTUSŮ

V sobotu už jsme se přesunuly na Pálavu a cestou jsme ještě navštívily moc pěknou levandulovou farmu ve Starovičkách. Určitě se tady zastavte, zajděte si polní procházkou na políčko levandulí umístěné mezi vinicemi, ochutnejte levandulové frappé a v obchůdku kupte třeba levandulovou čokoládu, sirup nebo polštářek. Farma dává pracovní příležitost hendikepovaným lidem! A zkoušeli jste už někdy takové „leváleníčko“ v lehátku a levandulích?

A večer nás čekal highlight celého víkendu – návštěva úžasného vinařství Sonberk s nejkrásnější architekturou a dechberoucím výhledem, degustace jejich famózního vína a k tomu všemu ještě setkání s mým oblíbencem Jardou Duškem.

vinarstvi3

Navíc nám vyšlo přenádherné počasí, byl krásný teplý večer a západ slunce nad pálavskými vinicemi prostě neměl chybu. Nezklamal ovšem ani Jarda. Ty věci co říká mi prostě tak nějak vážně dávají smysl 🙂 Kdo ještě nezná, určitě běžte na jeho představení Čtyři dohody.

Sonberk mě nadchnul, všichni byli neskutečně milí a ochotní, měli jsme možnost ochutnat mnoho vzorků z jejich produkce a všechny byly TOP a to místo je vážně tak krásné, jak se o něm říká. Takže sonberským moc děkujeme za nádherný večer!

IMG_1573

V neděli jsme hned ráno vyrazily za dalšími zážitky a nejdřív jsme se na skok zastavily v Dolních Věstonicích, kde jsem si nutně potřebovala porovnat křivky s Venuší 🙂

Na další cestě nás hned vzápětí okouzlil malebný Pavlov se svými mnoha sklípky a hlavně velmi družným místním pánem. Ten když slyšel, že z ulice obdivujeme jeho krásnou sbírku kaktusů, neváhal a hned nás zatáhl do svého království, ukázal nám své chovatelské i mičurinské úspěchy v kategorii kaktus, okurka, vinná réva, oleandr, slepice, králík…. ochotně mi natrhal meruňky i ostružiny a ukázal nám spoustu fotek, třeba i tu jaký byl fešák před 50 lety ve vojenské uniformě. Moc milé setkání s pánem i jeho meruňkovicí!

Posledním nedělním zastavením a zlatým hřebem pak byla návštěva známého Café Fara, kam jsem se už dávno toužila podívat a musím dát zapravdu všem co o Faře básní kudy chodí. Nádherně s citem provedeno, skvěle uvařeno a personál je také špica – tak milou a profi obsluhu jsem už hodně dlouho nepotkala. Děkujeme za hezké odpoledne ve vaší zahradě, Farníci.

 

Tip na výlet: https://www.levandulezmoravy.cz

Tip na oběd nebo kávu: http://www.cafefara.cz

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s