O MĚSTĚ, KDE ŽENA NEVÍ KAM DŘÍV KOUKAT

Do Stockholmu jsem se zamilovala na první pohled. Jak by taky ne, když tohle místo musí mít bezkonkurenčně největší koncentraci nádherných chlapů na metr čtvereční. Viděla jsem toho po světě už dost, ale v žádném jiném městě jsem si ještě nepřipadala doslova jako v cukrárně….kde nevíte, kterého indiánka si dát dřív 🙂  jsou vysocí, štíhlí, plavovlasí, upravení, krásně oblečení a děsně milí. Uf…!

Hned po příletu a ubytování v hotelu vyrazila naše skupinka za prvním poznáváním a to v historické městské části Gamla Stan. Na nejstarším náměstí Stortorget můžete navštívit muzeum Alfreda Nobela, které ale není nějak extrémně zajímavé, zato však posezení na sluncem zalitém náměstí u kávy a teplého skořicového šneka zajímavé bylo.

IMG_1103

Navíc v krásném historickém červeném domě kde sídlí kavárna žil kdysi pán co si vzal paní z vedlejšího žlutého domu a tímto praktickým krokem hezky spojily grunty. Taky už vím, kam letos vyrazím na adventní trh.

IMG_0922

Pak jsme ještě omrkli královský palác, německý kostel a švédského lososa ve vinné omáčce.

Druhý den začal na ostrově Djurgarden, prohlídkou Vasa muzea, kde uvidíte v původní velikosti zrekonstruovanou válečnou loď Vasa včetně různých souvisejících zajímavostí.

Cesta pokračovala do Skansenu – největšího muzea pod otevřeným nebem, kde si prohlédnete na 150 dřevěných domků a řemeslných dvorů, pár sobů, losů a vlků a taky se můžete vyfotit na červeném koníkovi. Pozor – je dost vysoký, tak až se na něj budete sápat, snažte se přitom nepraštit do hlavy jako se to stalo mě 🙂

Upřímně řečeno, pokud nejste muž nebo technicky založená žena, případně dítě co miluje ZOO, doporučuju návštěvu Vasy (a možná i Skansenu) vynechat a místo toho navštívit opodál muzeum kapely ABBA a pak si naproti přes ulici vychutnat úžasný brunch za (na místní poměry) velmi slušnou cenu, v krásné zahradě hotelu Scandic. Pro majitele silných žaludků a nervů je hned za muzeem lunapark s mnoha atrakcemi, z kterých mi bylo špatně i při pohledu ze země.

Odpoledne jsme se prošli po nábřeží a dali si nejdražší Aperol Spritz v mém životě. To prostředí ale stálo za každou utracenou švédskou korunu a v hezkém baru si tu zalenošíte vsedě nebo vleže jak je komu libo.

Pokračovali jsme příjemnou plavbou lodí na ostrůvek Fjäderholmarna, kde se můžete projít nebo posedět v kouzelné restauraci, která má stoly rozmístěné na teráskách mezi stromy nebo si vychutnejte drink v houpací síti.

Měli jsme taky štěstí, že ve městě zrovna probíhal food festival v parku, takže jsme se večer vmísili do davu a ochutnávali místní specialitky – moc hezký závěr dne.

Sobota byla určena pro návštěvu stockholmské radnice, kde se každý rok předávají Nobelovy ceny a poté už jsme nastoupili na loď směrem k paláci Drottningholm, kde je soukromé sídlo královské rodiny a okolo nádherný park s příjemnou restaurací a mnoha zákoutími na piknik. Plavba zpět byla díky nádhernému počasí fajn zážitkem a všude po cestě bylo vidět spoustu koupajících a slunících se Švédů, co polehávají různě po kamenech kolem vody a na maličkých plážích u domů.

Na tento výlet jsme zase jednou pro změnu vyrazily s průvodcem, s cestovkou kterou již máme několikrát vyzkoušenou. A dobře jsme udělaly, protože místo koukání do mapy a hledání informací o místních zajímavostech a otvírací době památek jsme se mohly plně koncentrovat na defilé sexy Vikingů, co se tady zjevují doslova na každém kroku.

A protože jsme denně nachodili spoustu kilometrů za horkého počasí a navíc náš hotel byl dost daleko od epicentra, nemohu tentokrát posloužit žádnými nočními skandály a pikantními historkami, jedno je ale jisté – ve Stockholmu jsem rozhodně nebyla naposledy. Dvě peprné zkušenosti na téma „Jaký je Seveřan milenec?“ sice mám, ale o těch až někdy jindy 🙂

A pokud vás vyprávění o Vikinzích zaujalo, určitě si užijete i tento tip na místo, kde se o vás budou krásní mladí muži starat jako o vlastní a připraví vám pomyšlení od skvělého jídla po báječné výlety.

Tip co podniknout:

Muzeum kapely ABBA (www.abbathemuseum.com)

Brunch v zahradě (https://www.scandichotels.com/hotels/sweden/stockholm/scandic-hasselbacken), pouze sobota+neděle od 12 do 15 hod.

Drink v baru Strandbaren na vodě (https://www.facebook.com/pages/Strandbaren/909027275910294)

Procházka a večeře na nábřeží, ulice Strandvägen.

1 komentář: „O MĚSTĚ, KDE ŽENA NEVÍ KAM DŘÍV KOUKAT

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s