PSÍ ŠVIHÁCI V CANNES A BRABANTÍ BUNGEE-JUMPING

Po příjemných pár dnech v Toskánsku vedla naše další cesta dál po Azurovém pobřeží přes Francii. Byli jsme vážně zvědaví jestli jsou francouzské psí slečny tak très chic jak se o nich říká. Chtěli jsme se trochu potoulat po Provence, ale nakonec jsme pobyli jen jednu noc v Cannes a zase jsme měli štěstí na úžasný designový dog-friendly hotýlek přímo v centru u plážové promenády, s moc milým panem recepčním co nám poradil kam na hezkou procházku přírodní rezervací na kopci s výhledem na město. V Cannes zrovna končil filmový festival takže všude byla spousta lidí a vše naleštěné a nablýskané a to nás hafany zrovna moc nebavilo, na pláž se nedalo dostat vůbec a ceny astronomické. Proto jsme to po dlouhé cestě rádi zalomili na pokoji a ráno jsme se už těšili jak hned po snídani a procházce vyrazíme opět na cesty.

IMG_5514

Tip na ubytování v Cannes: http://www.mistral-hotel.com

Tip UŽIJTE SI BEZ PEJSKŮ:

  • Procházka po promenádě a toulky večerními uličkami s lahodnou francouzskou večeří (samozřejmě šneci a foie gras) v restauraci Le Marais http://restaurantlemarais.fr/

 

Po Francii nás čekalo dál už jen vysněné Španělsko. Mamka to tam miluje a my jsme prostě potřebovali zjistit proč. Jízda po jihoevropských dálnicích byla moc příjemná a v klidu, s ČR se to nedá vůbec srovnat. A kdyby maminka vždy včas natankovala a nemuseli jsme jet jeden úsek cesty rychlostí 50 km/hod za českým kamionem a nemuseli jsme se nervovat kdy dojde nafta, bylo by to ještě ePESnější. Hned jak jsme přejeli francouzsko-španělskou hranici, sjeli jsme prvním exitem k moři a dojeli do městečka Rosas kde už jsme se nutně potřebovali proběhnout. Na promenádu ale pejsci smí jen na vodítku, takže jsme vykonali jen to nejnutnější a nějaké milé dámy s pudlíkem nám poradily, že 10 minut jízdy odsud najdeme krásnou psí pláž. A tak jsme si na závěr dne i krásně zaskotačili na divoké dlouhé pláži Rubina.

Vzhledem k dlouhému úseku cesty, který jsme ten den absolvovali a velké únavě jsme se rozhodli v městečku Empuriabrava přespat a to jsme večer ještě netušili, co ráno objevíme. V hotýlku se nepodávala snídaně takže jsme museli vyrazit do kavárny a objednat si náš oblíbený croissant. A kavárnu jsme našli naprosto úžasnou, na břehu kanálu, na kterých je městečko (vzniklé teprve v 70.letech) postavené a kde si můžete půjčit malý motorový člun a kanály si projet. (Tango: „To nás nadchlo, ale maminka se neodhodlala sama řídit loď a ještě hlídat abych bungee tentokrát netrénoval na vodní hladině“). Empuriabrava je největší rezidenční marinou v Evropě, má 40 kilometrů vodních kanálů a je plná malebných domků, před kterými mají majitelé zaparkované lodě.

Z divoké Costa Bravy jsme se vydali dál na jih na slunečnou Costa Dorada a tady si přečtěte, jak jsme si užili celý nádherný měsíc na pláži.

IMG_6130

Tip na ubytování Empuriabrava: http://www.hotel-silvia.com, případně je hned u psí pláže hezký kemp včetně bungalovů

Tip na snídani: Café del Canal, Carrer Poblat Típic-Gregal, 1, 17487 Empuriabrava

Tip na psí pláž: Playa de la Rubina

Tip UŽIJTE SI BEZ PEJSKŮ:

  • Plavba lodí po kanálech

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s