KAVÁRENSKÝ POVALEČ NA VODĚ I NA DVOU KOLECH

Vyzkoušela jsem za vás jeden moc zajímavý výlet a rozhodně můžu doporučit, pokud jste jen trochu akční a rádi zkoušíte nové věci, a to vše aniž byste museli být kdovíjací sportovní přeborníci a polykači kilometrů. Tohle je prostě sportovní výlet pro kavárenské povaleče!

Ráda zkouším nové věci, přesto můj odpor k ježdění „na vodu“ trval dlouho. Hooodně dlouho. V mých představách se mísily převrácené loďky, utopenci pod jezem, mokré všechny věci, namol opilí kolemjedoucí a pro mě největší hrůza hrůz, spaní v kempu (se spoustou opilých vodáků ).

Nicméně když jsem našla nabídku kombinovaného výletu na kanoi a koloběžce s tím, že je vhodný i pro začátečníky a rodiny s dětmi, řekla jsem si, že to bych snad mohla taky zvládnout a že tedy konečně zjistím, co všichni na té „vodě“ mají.

Takže jsme s kámoškou vybraly termín, udělaly rezervaci a vyrazily do obce Malá Skála, obce kde se před (mnoha) lety odehrávaly moje první víceméně nevinné erotické zážitky, tak proč si neosvěžit vzpomínky, že?

Vyfasovaly jsme loď a instrukce. Tu hrůzu v mých očích když jsem zjistila, že cesta začíná splutím malého jezu, tu si nedovedete představit. Tuto první výzvu jsme naštěstí zvládly bez ztráty kytičky a poté co mi kámoška zakázala pádlovat, jsme zdárně projely celý úsek až do Dolánek. Tento kus Jizery vede nádhernou přírodou a je neskutečně malebný a cestu jsem si opravdu užívala, i díky tomu, že jsme coby správní „OSVČ paraziti“ místo zařezávání v openspacu jako každý slušný člověk, vyrazily ve všední letní den a tudíž bylo na řece málo lidí a úžasný klid.

V Dolánkách jsme odevzdaly loď, osvěžily se v bufetu a nafasovaly koloběžku. Cesta zpět na Malou Skálu vede krásným údolím kde si budete připadat jak v Alpách, po kvalitní cyklostezce Greenway a s možností občerstvení po cestě – zastavte se třeba v kiosku U Cvrčků – a je to pohodová ne moc dlouhá trasa, kterou zvládne každý.

A protože jsem tak trochu megaloman, aby toho nebylo málo, hned na další den jsem ještě zařídila výlet po Jizerkách na elektrokoloběžkách. Přespaly jsme tedy v Liberci a ráno vyrazily na místo srazu v Hraběticích.

Výlet s mladým průvodcem vedl po jizerských rozhlednách a byl super, trasa moc hezká a průvodce i koloběžky fajn. Jen – zcela upřímně – jsme si tak po skončení říkaly, jak to provozovatel myslel, když to avizuje coby výlet vhodný pro celou rodinu včetně dětí a seniorů, protože i my jsme měly dost co dělat, abychom to celé v pohodě absolvovaly… přece jen i na elektrokoloběžce se musí do kopců něco odšlapat, dlouhé sjezdy a trasa dlouhá kolem 50 km, místy i na silnicích s provozem a po panelových cestách kde jen udržet řídítka chce docela sílu, nebyla úplně fyzicky nenáročná. Takže tohle nechávám na vašem zvážení, na co se cítíte.

Tip na kanoe + koloběžky: www.sundiskfamily.cz

Tip na elektrokoloběžky: http://www.davebikevjizerkach.cz

Oba zážitky se občas dají koupit pres Slevomat.

1 komentář: „KAVÁRENSKÝ POVALEČ NA VODĚ I NA DVOU KOLECH

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s