VYPRÁVĚNÍ O MĚSTĚ, KDE I SKLEPY JSOU OPILÉ A O KABELCE POD KOLY KOČÁRU

Už dlouho jsme doma poslouchali, že na Pálavě je prý nádherně. Tak dlouho, až nám bylo jednoho dne sděleno, že si máme sbalit batůžky, protože razíme směr jižní Morava, do města vína a meruněk a rozhodně to stálo za to – uvítala nás nádherná krajina, neskutečně milí lidé a samozřejmě skvělé víno.

Cesta začala klasickou kolonou na D1, naštěstí jsme tam nestrávili moc času a brzo jsme dorazili na místo určení – přímo do Opilých sklepů. Tohle ubytování se mamce vážně povedlo. Místním starousedlíkům je sice jeho architektura trnem v oku, ale nás nadchnul celý koncept a hlavně tak vysoký standart provedení a tak milý pan správce, že nám byl poněkud infantilní design naprosto PSUkradený a už se těšíme na podzimní burčák.

Opilé sklepy jsou ve své podstatě řadové domky, každý z nich má v přízemí společenskou místnost s krbovými kamny a skvěle zařízenou kuchyňku, WC a v patře pak 2 krásně zařízené ložnice, každá má vlastní koupelnu i balkon a vstup na terasu za domem. Každý domek má taky garáž…. Ale hlavní zlatý hřeb ubytování je vlastní vinný sklípek v každém domě, kde se takový horkem unavený hafan může nádherně zchladit a páníčci báječně ovínit, protože každý sklípek je zásobený výběrem krásných kvalitních vín. Sami si vyberete co a kolik vypijete a na konci pobytu zaplatíte. Ubytování je navíc dog-friendly a pro slušně vychované pejsky bez extra příplatku a hlavně jsou hned za domem nádherné procházky mezi vinicemi s úžasnými výhledy na Velké Pavlovice.

Abychom z nádherné oblasti Pálava viděli co nejvíc, vyrazili jsme druhý den na výlet do Lednice. Auto jsme nechali na malém parkovišti u zámku a hned si to namířili do zámeckého parku, protože začínalo být pěkné horko a tady se můžou pejsci osvěžit vlastně kdekoli během cesty areálem. (Moony: „Vždycky když si myslím, že už mě maminka nemůže překvapit žádným novým ještě blbějším nápadem, přijde vzápětí další pecka. Tentokrát vymyslela, že se potřebujeme svézt kočárem s koňmi. Nebudu lhát, že jsem neměl škodolibou radost, když jí z toho pitomého kočáru vypadla za jízdy kabelka a zadní kolo ji přejelo. No, naštěstí obsah kabelky včetně telefonu přežily i tohle a my s bráchou přežili tu jízdu, která končila u minaretu.“)

Zámecký areál je opravdu překrásný a procházky po upravených cestách moc příjemné, můžete se také svézt na loďkách, toho nás naštěstí mamka tentokrát ušetřila. A unaveni dlouhou procházkou se určitě zastavte za odměnu v zámecké kavárně Café Chateau a dejte si třeba sametové affogato, lahodný ledový zelený čaj s mátou nebo domácí třešňovou limonádu.

Poslední den jsme ještě zvládli navštívit kouzelný Mikulov, kde se dá příjemnou procházkou obhlédnout místní zámek s parčíkem a potom posedět v jedné z kaváren na náměstí.

Tip na ubytování: www.opilesklepy.cz (objednávejte s dostatečným předstihem)

Tip pro pejskaře: pokud je váš psík vášnivý lovec, mezi vinicemi ho nepouštějte z vodítka, koncentrace zajíců na m2 je poměrně vysoká

Tip UŽIJTE SI BEZ PEJSKŮ: jízda na loďce zámeckým parkem, návštěva jednoho z mnoha vinných sklípků

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s