Do baru v županu aneb WELLNESS radovánky na nejkrásnějším zámku v Pošumaví a taky pivovarské obžerství

Zámek Hrádek je takový malý skrytý klenot a jedno z mých oblíbených míst a tak jsem tam během posledních pár let zamířila už potřetí. Poměr cena – výkon je tady totiž opravdu dokonalý.

718F631A-E931-4ABC-BB5A-85C61BCDC675

Tento poklad se nachází v malé obci Hrádek u Sušice, z Prahy tam jste za 2 hodinky a tenhle výlet stojí za to. První zmínka o zámku pochází z roku 1298 a v roce 2010 byl zámek po rozsáhlé rekonstrukci otevřen pro veřejnost. V areálu najdete hotel s ubytováním v nádherně zařízených pokojích, vybavených dle jejich historického původu nábytkem a dekoracemi ve stylu Ludvíka XV., anglického chippendalu, francouzského rokoka i tudorovské renesance. A jestli jste si vždy přáli mít v pokoji takovou tu super vanu na nožičkách s výhledem do zámeckého parku, tady se vám to splní.

FCA980C5-4329-459D-ABA4-4239902D539A

My jsme sice během tohoto pobytu měly jeden z horších pokojů – umístěný vedle kuchyně a baru takže ráno vás vzbudí cinkání talířů, ale to může mít pro některé foodies taky svoje kouzlo 🙂 Jen na nás obědvající hosté koukali trochu vyjukaně když jsme kolem nich probíhaly v županech cestou z wellness. Teď jsem mrkla znovu na zámecký web a tohle byl asi jeden z pokojů  kategorie „pro nenáročnou klientelu“ – to musí být nějaký omyl, že jsme se tam ocitly zrovna my 🙂 Ale i tak to bylo fajn a spaly jsme jak princezny na hrášku.

A jsme u toho, co je na Hrádku jedním z hlavních zážitků – krásné wellness kde si konečně užijete opravdu teplý bazén, relax na lehátkách s výhledem přes prosklenou stěnu na jezírko, klasickou i infra saunu, solnou a bylinkovou páru a dobře provedené masáže i různé tělové rituály – zábaly a koupele. K dokonalosti už tomu chybí jen třeba taková venkovní vířivka odkud by člověk v zasněžené krajině obdivoval zámecké panorama. V den odjezdu je check-out už v 10 hodin, pak ještě můžete využívat wellness libovolně dlouho, ale sauny jsou v provozu až od 16 hodin, škoda.

IMG_6532

Do zámeckého areálu patří i hezky upravený park a kaple svaté Valburgy, během roku se konají různé slavnosti, koncerty, výstavy i mše.

Co nás ale samozřejmě vždy zajímá neméně, je místní gastronomie. Stylová restaurace je umístěná v krásných klenbových prostorách s historickými krbovými kamny a menu bylo i tentokrát tak neodolatelné, že jsem prostě na ty 3 dny musela přerušit nastolenou dietu i suchý únor a nacpat si bříško. Někde jsem slyšela, že kalorie, které si nevyčítáte, se nepočítají nebo tak něco 🙂

IMG_6522 2

A pokud si budete chtít během víkendu na Hrádku vyrazit za dalším gastro zážitkem, vyzkoušejte můj oblíbený pivovar U Švelchů v Sušici, kam to máte coby kamenem dohodil (pokud tedy dohodíte 4 kilometry).

Tohle krásně udělané místo s moc milým mladým personálem mě hrozně baví a to i přesto, že pivo vůbec nepiju, zato vy pivaři si tu můžete užít spoustu spodně i svrchně kvašených druhů a k tomu nějakou tu místní specialitku….co třeba takové vepřové koleno na tmavém pivě s pečeným česnekem, kapří hranolky s wasabi dipem nebo prostě chleba se sádlem i škvarkovkou. Já jsem vyzkoušela brasírovaného kapra s pyré z pečené dýně a ačkoli normálně kapra nejím ani na Vánoce, řekla jsem si, že tady na jihu by mohl být jedlý a řeknu vám, ten kapr byl ABSOLUTNĚ FAMÓZNÍ. A teplý jablečný závin bohužel taky. Sbohem dieto.

IMG_6552 2

Cestou z Hrádku jsme si ještě udělaly příjemnou zastávku v Písku, abych konečně na vlastní oči spatřila kamenný most a samozřejmě při té příležitosti vyšmejdila nějakou fajn kavárničku. Kavárna Až na půdu nás zaujala na první pohled a jejich dortíky, míchaná vajíčka i káva a v neposlední řadě drsný dětský koutek na nás udělaly velký dojem 🙂

www.zamek.hradek.cz

www.pivovarusvelchu.cz

https://www.facebook.com/pg/aznapudu/about/?ref=page_internal

 

fotografie zdroj: Zamek Hradek

 

 

2 komentáře: „Do baru v županu aneb WELLNESS radovánky na nejkrásnějším zámku v Pošumaví a taky pivovarské obžerství

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s