SINGAPUR – ČAJ O PÁTÉ V RITZU, OHŇOSTROJ A MICHELINSKÉ KUŘE

Bali byla snad první větší cesta, z které jsme se fakt dost těšili domů 🙂 Ale na cestě zpátky nás čekala ještě třídenní zastávka v Singapuru. Další destinace, často zmiňovaná v superlativech… dokonce coby taková „Paříž Asie“. No, dobře…

Pro velký úspěch jsme se opět ubytovali v naší již oblíbené vykřičené čtvrti Geylang, v hotelu hned ve vedlejší ulici než minule. Vlhkost vzduchu opět dosahovala 95% a v kombinaci s 30 stupni venkovní teploty a 15 stupni teploty, na které je klimatizován každý místní interiér, docela dobré šoky.

Vzhledem k tomu, že jsme měli na Singapur jen dva dny, chtěli jsme si prohlédnout hlavně známé místo Marina Bay, hezkou přístavní čtvrť plnou moderní architektury, s obchody, restauracemi, zahradami a hlavně vyhlášeným hotelem Marina Bay Sands se známým střešním bazénem.

Říkali jsme si, že by bylo fajn v něm strávit aspoň jednu noc (v tom hotelu, ne v bazénu), ale cena 12000 Kč/noc nás odradila. A ještě že tak. Protože jsme si zaplatili jen vstup na horní patro hotelu na vyhlídkovou terasu a do baru, z kterého je na bazén vidět. A když jsem viděla, že bychom tam plavali my a s námi šest tisíc Číňanů, usoudila jsem, že ta vyhlídka úplně stačila.

První věc, kterou většinou uděláme, když přijedeme na nové místo a máme omezený čas a pokud tam toto funguje, je koupení jízdenky na okružní vyhlídkový autobus, je to příjemný způsob jak se ve městě zorientovat, poslechnout si výklad k zajímavým místům po cestě a udělat si jasno, co se vám cestou líbí a kam se pak vrátíte a strávíte tam víc času bližším prozkoumáním. Takže jsme absolvovali hezký vyhlídkový okruh i v Singapuru a navíc jsme měli zrovna štěstí, že druhý den našeho pobytu připadl na významný místní svátek – Den oslavy nezávislosti. Já tedy davové akce a šílení moc nevyhledávám, nemám z toho dobrý pocit, ale statečně jsme se prodrali k přístavu a shlédli aspoň ohňostroj. Cesta zpět do hotelu byla zase ve znamení prodíraní davem, ale nakonec se nám povedlo odchytit taxík a užila jsem si i velmi kvalitní konverzaci s panem řidičem, který uměl asi 5 slov anglicky a všemu se krásně divil. Hlavně tedy tomu, že jsme přijeli jen na dva dny 🙂

40969172-2837-4484-a054-096e5b9eea96

Co se týká mých gastro-orgasmů, ani tentokrát jsme nevynechali. Ani při druhém pobytu jsem neměla odvahu vyzkoušet žabí kaši, zato ale naše skupina vyzkoušela hned dva fajnové zážitky:

jedni šli vyzkoušet Michelinem ověnčené kuře z místního bistra

a druzí (ehm, druhé…) odpolední (přežírací) čaj o páté v krásném prostředí hotelu Ritz Carlton. Když se přežrat, tak jedině stylově! 🙂

Celkový dojem ze Singapuru – je tu na JV Asii nezvykle čisto, zorganizováno, bezpečno, moderno…. Je zajímavé to vidět. Ale život bych si tu představit neuměla.

1 komentář: „SINGAPUR – ČAJ O PÁTÉ V RITZU, OHŇOSTROJ A MICHELINSKÉ KUŘE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s