LIGURSKÁ RIVIÉRA S NEJKRÁSNĚJŠÍM VÝHLEDEM, ARONA PLNÁ PARAPLÍČEK A PARKOVACÍ STRES VE MĚSTĚ STRESA

V Itálii jsme si nejdřív udělali dvoudenní zastávku u jezera Lago Maggiore. Cesta ze Švýcarska nebyla díky kolonám před tunely moc komfortní a tak jsme si oddechli, když nás konečně uvítalo příjemné městečko Arona na jihozápadní straně jezera. Měli jsme už rezervovaný moc pěkný apartmán u příjemné signory Fausty. Tady jsme měli k dispozici 2 balkony, bezplatné parkování v areálu, super lokalitu jen 10 minut hezkou procházkou k jezeru a do centra a protože je paní majitelka také pejskařka, nechtěla žádný extra poplatek.

Arona je příjemné městečko s promenádou u jezera, malou marinou a jak už to v Itálii bývá, mnoha dobrými restauranty takže jsme si užili vynikající večeři a příjemnou večerní procházku po korzu, které je v rámci každoročního eventu od března do května vyzdobené spoustou barevných deštníků.

Druhý den jsme si ještě udělali zastávku v malebném městě Stresa, kde nás poprvé během naší cesty zaskočil déšť, ten ale naštěstí netrval dlouho takže jsme mohli prošmejdit uličky a náměstíčka brzy zase zalitá sluncem. Maminka taky projevila velké technické vlohy, když 2 lidé před ní s nepořízenou a vzteklým výrazem odešli od parkovacího automatu, ale máma ne, ta tam tu kartu rvala tak dlouho, až se automat vzdal a nechal si zaplatit 🙂  myslíme si, že to nějak souvisí s tím, že ona skoro při každé zahraniční cestě dostane nějakou pokutu tak asi nechtěla riskovat další. V Itálii jí třeba odtáhli auto. Prostě večer zaparkovala na velkém prázdném parkovišti u nádraží. Ráno přišla pro auto a místo něho stál na parkovišti sobotní trh. To prostě nevymyslíte.

Naše italská cesta končila na nádherném místě zvaném Borgio Verezzi, mezi Janovem a San Remo na Ligurské květinové riviéře. Sice složitě, ale přece jsme se nakonec dopátrali velmi dobře skrytého domku našeho hostitele, sympatického fotografa Maxe a ta nádhera nám doslova vyrazila dech. Maxův dům stojí na kopci s překrásným výhledem na moře, apartmán je krásně stylově zařízený se vším komfortem a výhled z terasy se nedá snad ani slovy popsat. Dům je obklopený krásnými kamennými domy v úzkých uličkách plných květin na každém zápraží a i v této miniaturní celkem odlehlé vesničce se nachází hned 6 restaurací a barů.

Samozřejmě jsme si museli udělat také výlet do nedaleké Savony, kde místní zajímavostí je Sixtinská kaple (jediná po té v Římě, kterou nechal postavit papež  Sixtus IV, pocházející ze Savony) a do San Rema s centrem plným obchůdků a známým kasinem.

66532c66-356c-4f0c-b567-8140f899c45e

Tip na ubytování ve Verezzi: www.auaverezzi.com

Tip užijte si bez pejsků: večeře s výhledem na moře v L’Antica Osteria del Bergallo https://www.locandadelbergallo.it/it/769624/risto

A skvělou pizzu dostanete v pizzerii hned u hlavního parkoviště.

1 komentář: „LIGURSKÁ RIVIÉRA S NEJKRÁSNĚJŠÍM VÝHLEDEM, ARONA PLNÁ PARAPLÍČEK A PARKOVACÍ STRES VE MĚSTĚ STRESA

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s