NOČNÍ PLAVÁNÍ V BARU, LESNÍ NUDA PLÁŽ A EDOVA PAELLA, PROSTĚ ÚŽASNÝ MĚSÍC NA ŠPANĚLSKÉM POBŘEŽÍ

Po snídani v Empuriabrava jsme se vydali dál na jih. Dostali jsme tip na roztomilé městečko Altafulla, které leží hodinu jízdy jižně od Barcelony, tam se nám ale nepodařilo najít vhodné ubytování a zamířili jsme proto do vedlejší Torredembarry, kde se na nás usmálo štěstí a po první noci strávené v jediném (nepříliš hezkém) místním hotelu jsme našli nádherné bydlení přímo na pláži v tříložnicovém apartmánu s dvěma koupelnami, garáží a hlavně terasou a výhledem na moře. Tak takhle nějak jsme si to představovali. Každé ráno se probudit, snídat na terase a koukat na moře a večer usínat za zvuků šplouchání mořských vln.

IMG_6021

I naši domácí byli moc fajn, pan designér z Mexika a paní psycholožka z Madridu, kteří se rychle stali našimi přáteli a užili jsme si několik příjemných večerů, při jednom z nich jsme po několika drincích naskákali nazí (teda spíš nahé, Eduardo se nezúčastnil :-)) do bazénu a dali si noční plavání. (Tango: „O nočním plavání teda s bráchou nic nevíme, ale můžeme potvrdit prvotřídní péči – dokonce speciálně kvůli mně aplikoval Eduardo na terasu protibrabantí zábranu, abych nemohl skákat ze 4. patra dírou pod zábradlím. Muchas gracias, Edu.“). Tady musíme zmínit také Eduardovu famózní paellu. Denně jsme také nachodili kolem 10 kilometrů po pláži nebo přes romantické skály a lesík do vedlejší Altafully.

Torredembarra je skvělá, nejsou tu turisti, jen španělské rodinky, spousta krásných restaurací podél plážové promenády, centrum s hezkými obchůdky, 2 supermarkety a hlavně kilometry písečných pláží. Od června už mají pejsci přes den vstup na pláže zakázán takže naše procházky se odehrávaly hlavně brzy ráno a večer, zatímco přes den jsme se i kvůli horkému počasí oddávali především PSIestě. Byl to dokonale strávený měsíc.

Pokud se na dovolenou na jihu Evropy vydáte s pejsky, určitě je lepší volba jet mimo hlavní sezonu, kdy jsou pláže narvané, zákaz vstupu na pláž s pejskem, horké letní teploty a vysoké ceny. V mimosezoně také bez problémů najdete ubytování až na místě, stačí dojet do některého letoviska a projít se kolem pláže, kde určitě uvidíte cedule v oknech u nemovitostí k pronájmu, pak už stačí jen zavolat majiteli a bydlet. Případně si předem rezervujte ubytování v hotelu na první noc, ať se můžete trochu vzpamatovat z dlouhé cesty autem a v klidu se na místě porozhlédnout, kde by se vám to nejvíc líbilo.

Cenu pronájmu pak zkuste klidně trochu usmlouvat, zvlášť když chcete pobýt víc než třeba týden.

Po skvělém španělském měsíci nastal čas sbalit kufry a vrátit se domů, nebyli bychom to ale my, kdyby nás nepotkala další veselá historka v krásném Štrasburku, tady ji máte!

Tip na ubytování v Torredembarra: https://www.a3a-torredembarra.com/airoto-tercero-a

Tip na procházku a koupání: La Mora, příjemná procházka lesem a koupání na skryté nuda pláži – a v 8 hodin ráno tam budete úplně sami. V La Mora je i velký kemp a plážová restaurace s výbornou paellou.

 

Tip UŽIJTE SI BEZ PEJSKŮ: Výlet vlakem do Barcelony nebo Tarragony

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s