FEŠÁCI NA KOLONÁDĚ ANEB POHÁDKA O ZTRACENÉM BRABANTÍKOVI

To jsme takhle po delší době zase jednou vyrazili s bráchou do lázní. V Mariánkách to milujeme, všude kolem krásné lesy, moc příjemné klima i krásné procházky v městském parku. Minule se nám taky moc líbilo v hotelu na kopci, který má vlastní veliký park a dokonce nás ubytovali v zahradním domku zvaném garden suite, kde je obývací pokoj s krbem, oddělená ložnice, koupelna, terasa. Maminka si zřejmě potřebovala zavzpomínat, jak si sem před rokem vyrazila s kámoškou na wellness víkend a úplnou náhodou tam prý přitom potkala toho pravýho…

ac0a0e5e-2580-4b8d-9e11-6719782f688d

…to bude zřejmě ten, co se nám teď roztahuje v posteli a na gauči a povim vám, je nám tam teda pěkně těsno!

WhatsApp Image 2020-08-14 at 17.24.13

Každopádně ubytování mělo zase úroveň, vybrala hotel Falkensteiner a já jsem si to tam užil na maximum, ostatně jako všude. Hotel je dog friendly, pro pejsky jsou na pokoji připravené pohodlné pelíšky, misky různých velikostí, dobrůtky a dokonce mají i psí deky a ručníky.

V sobotu jsme vyrazili na dlouhou večerní procházku centrem města a samozřejmě jsme zamířili přes park u kolonády na zpívající fontánu. Proti loňskému roku bylo letos v Mariánkách spousta lidí i pejsků, všude to žilo, večer se v hotelích tančilo, sedělo na zahrádkách, super! V parku u kolonády jsme potkali 2 jezevčíky, všichni jsme byli na vodítku tak jsme na sebe samozřejmě museli náležitě zamachrovat a to jsem ještě netušil, že to nebylo poslední setkání.

V neděli po snídani nám máma sbalila saky paky a že prý se stěhujeme do pokoje hned pod námi, kde můžeme zůstat déle než do obligátních 11 hodin. Protože měli mě, bráchu, několik tašek, misky, granule… rozhodli se, že pojedou výtahem. Výtah přijel, dveře se otevřely a tam….. jezevčíci!!! Na vodítku. Já samozřejmě na vodítku nebyl a toho jsem musel využít a jít si s nima konečně poměřit brabantí síly. Mrknul jsem na bráchu a nastoupil. Dveře se zavřely, výtah se rozjel, já se otočil a…… do háje, brácha nikde, máma nikde???!!!

Dál už to znám jen z vyprávění. Brácha chtěl samozřejmě na jezevčíky vlítnout se mnou, ale máma ho pohotově zastavila (ehm, dala mu na hlavu misku aby je neviděl 🙂 a výtah už zastavit nestihla. Takže tam s bráchou stáli a sledovali jak výtah sjíždí i se mnou ze 4.  patra až do suterénu. Schodištěm se seběhnout nedalo, takže mě dalším výtahem začali nahánět. O maminku se pokoušel infarkt, asi si představila jak vystoupím v patře, kde je Spa a půjdu si hodit pár tempíček do hotelového bazénu – ne, že by mě to nenapadlo. Zvlášť když jsme na ten bazén celý víkend s bráchou jen koukali z okna. Leč bohužel jsem byl odchycen jakýmsi duchapřítomným pánem, který mě potupně sebral a v náruči dopravil na recepci do Ztrát a nálezů. Takže o bazénu vám povím až příště.

 

Krásný víkend jsme zakončili procházkou a štrůdlem v taneční kavárně Lunapark. Název zvláštní, ale podnik moc fajn, s venkovním posezením a nádhernou zahradou.

TIP NA UBYTOVÁNÍ A KAVÁRNU:

https://www.falkensteiner.com/cs/hotel-grand-medspa-marienbad/

https://www.parkhotel-golf.cz

https://restaurace-a-kavarna-luna-park.business.site

TIP UŽIJTE SI BEZ PEJSKŮ:

WhatsApp Image 2020-08-14 at 16.50.52

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s