KDYŽ VÁM MÍSTO VČEL ULETÍ PLAMEŇÁCI… NÁLADU VÁM SPRAVÍ KOLOUŠCI S KOKOSEM A SVALNATÍ SPRÁVCI PARKU

Na září jsme původně s kámoškami plánovaly trip do Miami a Mexika, ale plány nám překazil avizovaný hurikán a nakonec jsme tedy zvolily část Karibiku, která leží mimo hurikánové pásmo – ostrov Aruba, který byl dříve součástí Nizozemských Antil.

O Arubě jsme nevěděly vůbec nic, kromě toho, že tam žijí plameňáci, s kterými se chceme vyfotit na pláži. Však víte, taková ta sexy fotka s plameňáky, co mají blogerky na instagramu. Co na tom, že to jediné sexy na mé fotce by byl plameňák a instagram ještě ani nevlastním To jsme ještě ovšem netušily, že tento highlight nám nakonec ani nebude dopřán.

Před časem jsem se registrovala na webu pro výměnu domů a bytů a rozhodla jsem se tenhle velmi zajímavý koncept vyzkoušet na vlastní kůži. Takže když jsem našla domeček na Arubě a vyměnila si pár zpráv s majitelkou, bylo o naší destinaci rozhodnuto.

Vše probíhalo podle plánu, na letišti jsme si vyzvedli půjčené auto a s pomocí Ann jsme našli i její hezký přízemní domek, vzdálený jen 5 minut autem od nejhezčích pláží ostrova co se týká koupání a šnorchlování. Jako pokaždé když přijedu k mému milovanému moři, i tady se mě zmocnila euforie a hned první ráno jsme si na úplně prázdné pláži tajně užily úžasné ranní nahé plavání. Nespavost způsobená jetlagem (nebo pokročilým věkem ?) má občas své výhody.

Aruba je poměrně malý ostrov, který snadno objedete autem a za ten týden jsme toho stihly docela dost. Co se týká plameňáků, bohužel jsme zjistily, že ostrůvek na kterém žijí, před nedávnem vyhořel a většina ptáků se odstěhovala, až na nějaké 4 statečné kusy co zůstaly… a že vstup na ostrov stojí přes 100 USD a není jisté, že tam plameňáci ten den vůbec budou, takže jsme se rozhodly absolvovat radši jiný zajímavý zážitek – jízdu ponorkou, což bylo moc pěkné a na chvíli se mi povedlo infiltrovat se až na kapitánský můstek lodi Subseeker, kterou jsme vyjeli z přístavu a hledali ponorku na moři, abychom do ní přestoupili.

Dalším super zážitkem byla jízda jeepem. To bylo tak. Na Arubě se nachází přírodní rezervace (Arikok National Park), jejíž cesty jsou sjízdné pouze jeepem a skrz ní se dá objet ostrov celý dokola téměř po pobřeží.

Jeep jsme si tedy na jeden den objednaly a moje kamarádka se kasala, že bude řídit, tudíž já se těšila na výlet, nic zlého netušíc. Ve sjednaný den nám místní chlapci auto přivezli a najednou slyším jak na mě volají ať jdu podepsat papíry coby řidič. Když jsem vylezla před dům a spatřila ten v mých očích ne jeep, ale rovnou tank, chtělo se mi zase zalézt, ale nakonec jsem se této výzvy zhostila se ctí a jen jsem z nás malinko vytřásla duši. Byl to opravdu řidičský oříšek a nebudu zapírat, že při sjezdech přes obrovské balvany jsem byla zpocená až na zadku, naštěstí jsme neprorazily ani kolo ani nádrž, což mi přišlo jako malý zázrak.

foto 9

Napětí a horko jsme ze sebe v rezervaci smyly v hezkém přírodním bazénu, kde nám po kluzkých kamenech pomáhal moc hezký mladý ranger

Další super dámská jízda se odehrála na katamaránu, kde jsme si zabukovaly plavbu při západu slunce. Ta probíhala zhruba tak, že mi kámošky přinesly v rychlém sledu 3 drinky tak silné, že by porazily i koně takže jsem asi po půlhodině měla naváto pod kulíškem a vesele jsme plachtily, pořvávaly na kamarádku, která bydlí na Arubě což jsem zjistila úplně náhodou a po příjezdu zpět k molu jsme se ještě chtěly trochu zchladit v moři. Nenapadlo mě nic lepšího než vletět do vody nahá, však už taky byla tma takže nás nikdo neviděl. Bohužel za chvíli k nám připlaval místní mladík a dal se s námi do družného hovoru a poté co holky vylezly z vody a já chtěla jít za nimi, chtěl mi pomoct vylézt z vody – v tu chvíli ovšem zjistil, že jsem jaksi v Evině rouše a začal mě tahat zpět do vody se slovy: Oh my God, come back to water. Což samozřejmě přispělo k obveselení mých zlomyslných přítelkyň, ale svou čest jsem díky rychlému vyklizení pole uchránila a to je hlavní

foto 12

Co se týká počasí, na Arubě je víceméně stále stejné takže můžete vyrazit kdykoli – slunečno a hodně větrno, proto je Aruba rájem pro surfaře a kitery. Během našeho pobytu bylo počasí ovlivněné silným hurikánem, takže větrno nebylo skoro vůbec a voda byla krásně teplá.

Tip na ubytování na Arubě: http://beachvillaaruba.com (ubytování v privátních apartmánech českých majitelů, přímo u nejhezčích pláží)

foto 13

Tip na snídani: https://faroblancorestaurant.com (dejte si snídani na majáku s výhledem na ostrov a potom si kupte u místních sympaťáků čerstvý kokos nebo si dopřejte skvělý brunch all-you-can-eat s výhledem na golfové hřiště) https://www.tierradelsol.com

Tip na večeři: http://menuaruba.com/home/wacky-wahoos

foto 17

Tip na nejlepší pláže: jih – Baby Beach, sever – Arashi, Boca Catalina (nejlepší šnorchlování)

foto 18(1)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s